Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska jest niewielką, ale piękną miejscowością podhalańską, położoną na wschód od Zakopanego, niedaleko granicy ze Słowacją i znajduje się na wysokości ok. 1000 m n.p.m. Przez lata wieś stała się jednym z najpopularniejszych ośrodków turystyczno-rekreacyjnych w tym regionie, dlatego też w miejscowości Bukowina Tatrzańska tanie noclegi są łatwo dostępne, a przemili gospodarze są w stanie przyjąć pod swój dach wielu turystów. Bukowina Tatrzańska pensjonaty

Najbardziej znaną atrakcją Bukowiny jest oczywiście Terma Bukowina Tatrzańska, czyli system basenów termalnych, który wykorzystuje wody geotermalne na Podhalu i jest to jeden z nowocześniejszych kompleksów tego typu nawet w Europie.

Miejscowość pochwalić się może trzydziestoma wyciągami narciarskimi oraz dziesięcioma kolejami linowymi, które niewątpliwie pozwalają twierdzić, że narciarstwo jest jednym z głównych atutów Bukowiny.

Bukowina to również niesamowicie trafny punkt w kwestii bazy wypadowej. Wychodzi stąd wiele szlaków tworzących sieć o długości ok 45 kilometrów, a przewodnicy twierdzą, że taka trasa zajmuje aż 60 godzin intensywnego marszu. Trzeba jednak pamiętać że temperatura w górach jest bardzo zróżnicowana, a opadów śniegu można spodziewać się nawet w lipcu. Zmienną pogodę rokompensuje jednak przebywanie pośród dzikiej przyrody.

W Bukowinie organizowane są dwie znane na całą Polskę imprezy kulturalne. Jedną jest Góralski Karnawał odbywający się zimą. Główną ideą jest kultywowanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Druga impreza o wydarzenie folklorystyczne pod nazwą Sabałowe Bajania, organizowane w sierpniu. Bukowina Tatrzańska noclegi