Zwierzyniec: aktywny wypoczynek na Roztoczu

Zwierzyniec noclegi, przepiękne miasto położone na Roztoczu, jest rajem dla miłośników odpoczynku na łonie natury. W sierpniu miasto we władanie bierze Letnia Akademia Filmowa. Sprawdź, jakie atrakcje turystyczne czekają na ciebie w Zwierzyńcu.

Zwierzyniec noclegi domki to raj dla miłośników odpoczynku na łonie natury. Historia miasteczka sięga 1593 r., kiedy to na zlecenie Jana Zamoyskiego utworzono tu drugi w Polsce zwierzyniec myśliwski z okazałym dworem modrzewiowym. Zamoyscy podejmowali tu znakomitych gości: Władysława IV, Jana Kazimierza, w Zwierzyńcu rozkwitła miłość Marysieńki i Jana Sobieskiego.

agroturystyka Zwierzyniec: atrakcje turystyczne w okolicy okolice
To doskonałe miejsce, by zregenerować siły, odprężyć umysł i poprawić formę. Okoliczne lasy, często dzikie, pełne pagórków, wąwozów, dolin, zapomnianych cmentarzy i ruin zachęcają do wycieczek pieszych i rowerowych (rower wypożyczysz na miejscu). Roztoczański Park Narodowy słynie z hodowli dzikich koni leśnych. Tutejsze lasy obfitują w grzyby. Płynąc kajakiem Wieprzem czy Tanwią, można podziwiać niezwykłe obrazy malowane przez naturę. Stare drzewa z potężnymi konarami, bocianie gniazda, wodospady, dzika roślinność, bogactwo ptaków i dźwięcząca w uszach cisza – wszystko sprawia, że nabierasz dystansu do świata. Na dodatek rzeka Tanew tworzy mikroklimat bogaty w jod, podobny do nadmorskiego. Poprawia samopoczucie, dodaje energii, przyśpiesza przemianę materii, wspomagając odchudzanie, i dobrze wpływa na cerę.
Amatorzy sportów ekstremalnych mogą się relaksować, biorąc udział w grach paintballowych organizowanych na terenie Zwierzyńca i okolicy. W ofercie są spływy organizowane najpiękniejszymi trasami Roztocza. Możesz przejechać się quadem albo konno. Jeśli marzysz o błogim lenistwie, czekają stawy Echo z piaszczystą plażą, otoczone lasem. Czysta woda zachęca do kąpieli i spacerów brzegiem jeziora.

tanie noclegi Zwierzyniec : zabytki
Panoramę miasteczka tworzy zespół zarządu ordynacji zamojskiej (kompleks klasycystycznych budynków wkomponowany w naturalne warunki terenu jest przykładem przemyślanego planowania przestrzennego z początku XIX w.). Wśród zabytków zwraca uwagę kościół św. Jana Nepomucena wzniesiony w połowie XVIII w. na jednej z wysp stawu przez Teresę i Tomasza Zamoyskich w podzięce za narodziny długo oczekiwanego syna (do kościoła dojście przez mostek) i browar murowany z 1806 r. Atrakcją turystyczną są drewniane chałupy, które – zwłaszcza te zgrupowane przy ul. Wąskiej – przenoszą turystów w klimat dwudziestolecia międzywojennego. W Zwierzyńcu można doliczyć się 234 starych domów składających się na niepowtarzalny koloryt miasteczka. Zwierzyniec pokoje do wynajęcia